پدر علم ماساژ

ماساژ دانشی کهن و پویاست که بر پایه اصولی علمی از دیرباز تا کنون مورد توجه بشر قرار گرفته است که در عین سادگی کاربرد گسترده ای دارد. که این روش در ایران توسط پدر علم ماساژ توسعه پیدا کرد.

ماساژ فقط فشردن عضلات نیست بلکه تحریک نقاط مخصوص از خطوط اصل انرژی بدن می باشد که با فشردن این نقاط گره های موجود که سد راه جریان انرژی بدن شده اند برطرف شده و به حرکت روان انرژی کمک می شود که این امر باعث کاهش درد های موضعی و استرس های روزانه، کمک به درمان سیاتیک، کمک به حذف چربی های اضافی و… می گردد.

طریقه یادگیری اصولی ماساژ در ایران

لذا همه افرادی که علاقه مند به یادگیری اصول علمی و عملی ماساژ هستند با گذراندن دوره های معتبر تخصصی (که در ایران توسط انجمن ملی ماساژ زیر نظر پدر علم ماساژ ارائه می گردد)، می توانند پس از اخذ مدرک و کسب مهارت های لازم، به امر ماساژ مبادرت نمایند.

آنچه در ادامه می خوانید، پاسخ به برخی از پرسش های متداول در زمینه بنیان گذار علم ماساژ در ایران و راه های ارتباط با معتبر ترین مرجع ذیصلاح آموزش ماساژ می باشد.

  • آیا هر شخصی به صرف آشنایی با ماساژ می تواند مدعی عنوان ”پدر ماساژ”  گردد؟

از آنجایی که این عنوان، عنوانی حقیقی است نه نمادین و تشریفاتی، لذا برای کسب این درجه الزاما نظر قاطع فدراسیون بین المللی، مدارک تحصیلی، مهارت های شغلی، حسن پیشینه و در نهایت کسب رای اعتماد شورای فنی انجمن حائز اهمیت بسیار زیاد می باشد.

  • آیا صرف تبلیغات در رسانه ها، شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی در دریافت این عنوان موثر است؟

متاسفانه امروزه در رسانه ها و فضا های مجازی شاهد رشد قارچ گونه تبلیغات کذب و عناوین دروغین می باشیم که لازم است نسبت به عواقب احتمالی که از جانب این افراد سودجو و فرصت طلب متوجه افراد می گردد، آگاه باشیم.

  • چگونه مدعیان دروغین عنوان پدر علم ماساژ را شناسایی کنیم؟

تنها راه شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب،آگاهی از برنامه ها، آموزش ها و همایش های قانونی و علمی تنها نماینده رسمی فدراسیون بین المللی ماساژ در ایران- انجمن ملی ماساژ – می باشد که کاملا قانون مند و بنا بر اصول علمی ماساژ، تحت پوشش قوانین جمهوری اسلامی در کشور انجام می گیرد.

پدر حقیقی علم ماساژ در ایران

جناب آقای پروفسور علی دانش بنیان گذار علم ماساژ از سال 1380 در کشور عزیزمان ایران، با رای قاطع هیات امنا، هیات رئیسه و شورای فنی انجمن ملی ماساژ که تنها نماینده فدراسیون بین المللی ماساژ در کشور ایران است و بر پایه مدارک تحصیلی و مدارج علمی همچون دکترای کایروپراکتیک ورزشی و 32 سال سابقه رسمی به عنوان بنیان گذار و پدر علم ماساژ در ایران منتصب گردید.

پدر ماساژ ایران کیست؟

چگونه مدرک معتبر ماساژ دریافت کنیم؟

چگونه ماساژ درمانی را یاد بگیریم؟

آخرین مطالب آموزشی