تکنیک های ویژه ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یک روش درمانی ماساژ بوده که به وفور در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

از مهمترین اهداف این ماساژ، بهبود گردش جریان خون و رساندن آن به قلب می باشد.

به عنوان یکی از بخش های ماساژ سوئدی، یک درمانگر از دستان، ساعد و آرنج خود برای دست ورزی بروی بدن شخص ماساژ گیرنده استفاده می کند که شامل روش های ورز دادن، ضربه زدن، فشار دورانی و کشش می باشد.

مزایای ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی می تواند به درمان اختلالات سلامتی متفاوت کمک شایانی کند که علاوه بر فراهم آوردن یک تجربه آرامش دهی کامل، این تکنیک می تواند موارد زیر را نیز به ارمغان بیاورد:

. بهبود اختلالات تنفسی و گردش خون

. بهبود درد کمر

. بهبود  تاندونیت

. بهبود میگرن و دیگر سردرد ها

. بهبود اسپاسم های عضلانی

. بهبود درد مفاصل

. بهبود استرس و اضطراب

تکنیک های خاص استفاده شده در ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی از روش ها و تکنیک های مختلفی در جهت سلامت کلی و بهبود فرد استفاده می کند.

  • reflexology_thumb
  • T3-980426_thumb

در ادامه به روش ها و تکنیک های استفاده شده در ماساژ سوئدی توسط فرد ماساژ دهنده می پردازیم:

Effleurage

این روش عبارت است از کشیدن دست ها بر سطح پوست از گردن تا دنبالچه کمر و یا از شانه ها تا نوک انگشتان دست. جهت انجام ماساژ بر روی اندام به سمت قلب می باشد تا با این کار جریان لنفاوی و گردش خون را بهبود ببخشد.

Petrissage

در این روش از rolling، فشار دادن و فشردن عضلات در جهت بهبود گردش خون استفاده می شود.

این روش با ورز دادن و فشرده سازی سموم را از عصب ها و بافت عضلات از بین می برد.

سایش

شامل حرکات دایره وار و یا عرضی در کنار مفاصل، ستون فقرات و یا دیگر نقاط بدن که دارای استخوان بوده می باشد. روش سایش می تواند انعطاف پذیری عضله و ماهیچه را افزایش دهد و گره های فیبر عضلات را از بین می برد.

ضربه زدن

این روش عبارت است از مجموعه ای از حرکات کوبه ای که با ضربه ی وارده و یا لمس آن ناحیه باعث افزایش مقاومت عضله و کاهش اسپاسم آن ناحیه می شود.

لرزش یا تکان دادن

شامل تکان دادن های متداول و سریع دست بروی اندام ها ویا کمر شخص در جهت بهبود گردش خون می باشد که اغلب برای بهبود کمر درد می باشد.

پیش نیاز های مورد نیاز

در سالن های اسپا، ماساژ سوئدی یکی از پرطرف دارترین روش های معالجه و درمان می باشد. پکیج های اسپای وسیع و همه جانبه اغلب ماساژ سوئدی را با دیگر خدمات و روش های اسپا تلفیق می کند، برای مثال اسکراب بدن، wraps و فیشیال.

افراد ماساژ تراپیست که در مدارس ماساژ آموزش های پایه ای می بینند اگر به دنبال یافتن شغل در زمینه اسپا درمانی می باشند اغلب در کنار آن آموزش های اضافی درحیطه درمانی اسپا نیز می بینند.

بسیاری از درمانگران ماساژ که تصمیم بر بهبود وضعیت شغلی خود می گیرند، یافته اند که اگر آموختن مهارت های نوین و جدید را در راستای پیشرفت در صنعت امروزه الگوی خود قرار دهند  میتوانند در همین راستا نیز می توانند بردانسته های خود در زمینه ی ماساژ نیز بیافزایند.

آموختن این این مهارت های اضافه بر سازمان می تواند شرایط شغلی بهتری برای فرد به ارمغان آورد. مانند دیگرقسمت های ماساژ، نیاز برای درمانگران اسپا همچنان رو به افزایش است.

مهارت های مورد نیاز

برنامه ی ماساژ کالج ماساژ و اکوپانچرشامل کلاس های ماساژ سوئدی همراه با گواهی شیاتسو می باشد. این برنامه عناوین بسیاری از جمله : تئوری ماساژ، تکنیک های کلاسیک، حرفه ای گری دربهبود و علائم و منع ماساژ را دارا می باشد.

تکنیک های ارزیابی بالینی، تحلیل موضعی و تمرین و تکنیک های کششی تدریس شده اند.

این تکنیک ها به هنرجویان کمک می کند تا پیش زمینه ی قوی و کاملی درباره کاربرد ماساژ داشته باشند.

آخرین مطالب آموزشی

۱۳۹۷-۱۲-۹ ۱۲:۴۶:۵۷ +۰۰:۰۰